رونق کسب و کارتان در کمتر از 1 روز

رونق کسب و کارتان در کمتر از 1 روز
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محمد شعبانی
محمد شعبانی
یکشنبه 5 تیر 1401

کسب و کارتون مثل سابق رونق نداره و تعداد مشتریان خیلی کم شده؟ قصد راه‌اندازی کسب و کار خودتان را داری اما نمی‌تونی هزینه تهیه مغازه یا دفتر را بپردازی؟ در چنین شرایطی بهترین کار این است که یک کسب و کار اینترنتی برای خودتان راه‌اندازی کنی. احتمالا می‌پرسید چطور این کار را انجام بدم؟ در ادامه قرار است با سایت لایف کالا آشنا شویم که با یک هزینه مناسب و در کمترین زمان کسب و کار آنلاین شما را آماده می‌کند.

مشاوران افرادی هستند که مشتریان‌شان را برای رسیدن به یک هدف خاص، با استفاده از تجربه یا دانش خود، راهنمایی می‌کنند. به این ترتیب مشتریان راحت‌تر از پس مشکلات گذشته و زودتر به موفقیت می‌رسند.

البته کسب و کارهای مشاوره‌ای، 2 دسته هستند، دسته اول آنهایی که صرفا به مشتریان‌شان در مورد یک هدف مشاوره تلفنی یا حضوری می‌دهند. مثلا یک مشاور تحصیلی که به مخاطبش می‌گوید چطور باید انتخاب رشته کند.

اما دسته دوم آنهایی هستند که علاوه بر راهنمایی‌های تئوری، به مشتریان در رسیدن به هدف‌شان کمک عملی هم می‌کنند. مثل یک شرکت مشاوره راه اندازی رستوران که هم به مشتریانش مشاوره راه اندازی می‌دهد و هم خدمات راه اندازی رستوران ارائه می‌کند.

هدف مشتریان :

 بازاریابی بهتری 

وقتی بدانید مخاطب هدف شما کیست، می‌دانید دقیقا در مقابل‌تان چه کسی قرار گرفته؛ به این ترتیب تمامی گفتار، رفتار، لحن تبلیغات، حتی تصاویر و ویدیوهای‌تان را هم طبق شناخت‌تان از مخاطب تعیین می‌کنید. مثلا ما در پرتال کم‌تر به سراغ تبلیغات محیطی یا بازاریابی تلفنی می‌رویم. چون مخاطبان ما آن‌دسته از صاحبان کسب و کار فیزیکی نیستند که هنوز علاقه‌ای به راه اندازی کسب و کار آنلاین ندارند؛ بلکه مخاطب ما آن مدیری است که خودش به اهمیت وجود یک سایت اینترنتی برای رشد کسب و کارش پی برده. به همین دلیل هم هست که اغلب تبلیغات‌مان در دنیای آنلاین شکل گرفته.

 توسعه محصول 

وقتی مخاطبان هدف کسب و کارتان را بشناسید؛ مشکلات، ناراحتی‌ها و رویاهای آنها را هم درک می‌کنید. در واقع هر چه شناخت‌تان از مخاطبان کامل‌تر شود، می‌توانید محصول و خدمات‌تان را برای استفاده بهتر آنها بروزرسانی کنید. به این ترتیب محصول بهتری که می‌سازید، مخاطبان مشابه بیشتری را هم به سمت کسب و کارتان جذب می‌کند.

به عنوان نمونه، ما در فرآیند شناخت مخاطبان هدف، متوجه شدیم مشتریان ما کسانی هستند که اغلب در حد یک آشنایی ساده و مبتدی، کار با رایانه را بلد هستند. این یعنی عملا زمانی که صحبت از سایت و مدیریت آن می‌شود، اغلب مخاطبان ما احساس ضعف می‌کنند.

افزایش درآمد

  • اول از همه تغییرات جدیدی که روی محصول ایجاد می‌کنید؛ باعث جذاب‌تر شدن و در نتیجه افزایش فروش و درآمد می‌شود.
  • در مرحله دوم؛ شناخت مخاطب به شما اجازه می‌دهد با دید وسیع‌تری به سراغ تبلیغات رفته و به جای صرف هزینه در رسانه‌ها و روش‌هایی که برای شما بازدهی ندارد؛ بودجه را در جای درست و با بازدهی بیشتر صرف کنید.
  • در نهایت شناخت مخاطب باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده و آنها را به خرید قانع کنید.
برچسب ها :
68
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 5144833 0912

^